Zobacz 3 technologie, które ułatwią prowadzenie Twojej firmy.

System zarządzania treścią CMS (WordPress)

Praca w systemach zarządzania treścią daje możliwość modyfikacji treści zawartych na stronie internetowej osobom które nie miały wcześniej styczności z programowaniem. Innymi słowy jest to panel administracyjny stworzony dla „laika”. W system zarządzania treścią znajdują się bazy danych w których gromadzone są wszystkie informacje np. wpisy z bloga, lub zdjęcia. Bazy danych po wcześniejszym „przygotowaniu” dla Klienta przez programistów, uzupełniają się same poprzez dodanie treści w panelu systemu CMS. Obsługa systemu CMS, a dokładnie zapoznanie się z jego interfejsem jest prosta i nie zajmuje wiele czasu.

Sklep internetowy WooCommerce

WooCommerce jest świetnym narzędziem do prowadzenia własnego sklepu internetowego, bez umiejętności programowania. Opiera się o system Wordpress dzięki temu zarządzanie sklepem jest naprawdę proste. Sam interfejs nie sprawia trudności i jest przyjazny użytkownikowi. Posiada także wiele darmowych wtyczek do rozbudowy sklepu o np. niestandardowe metody płatności. WooCommerce posiada funkcje dzięki którym możemy wprowadzać w łatwy sposób produkty, modyfikować ich opisy, zdjęcia, ceny czy stan magazynowy. Korzystając z tego oprogramowania twoi Klienci będą mogli zamówić oferowany przez ciebie asortyment wygodnie, szybko i bez wychodzenia z domu.

Responsywna i mobilna strona internetowa

W dobie tak rozwiniętej technologii, posiadanie strony na urządzenia mobilne jest wręcz obowiązkiem! Z roku na rok rośnie liczba posiadaczy smartfonów na całym świecie w związku z tym brak strony dopasowującej się pod telefon przełoży się na mniej odwiedzin naszej witryny i mniej sprzedaży naszych produktów. No dobra ale czym właściwie jest responsywność i czym się różni od wersji mobilnej? Responsywność to technika projektowania stron internetowych, która oferuje dopasowanie się treści niezależnie od tego czy wyświetlana jest na smartfonie, tablecie czy komputerze. Natomiast wersja mobilna jest dedykowana tylko pod urządzenia mobilne. Najważniejszą zaletą stron responsywnych jest to, że tak zbudowana strona jest czytelna oraz przejrzysta. Strona w technologii RWD jest korzystniej pozycjonowana także przez Google. Oznacza to, że będziemy wyżej notowani w wynikach wyszukiwania przez osoby korzystające z Google. Ważna jest także przewaga nad konkurencją. Nie wszystkie strony w internecie są responsywne, dlatego posiadanie responsywnych wersji zdobędziemy ogromną przewagę nad konkurentami.

Zamów stronę www

Zamów hosting

Dominik Olech / Web designer / Moderator

Cześć! Ukończyłem studia dziennikarskie ze specjalizacją grafika komputerowa w mediach. Zawodowo kreatywny projektant stron internetowych i zapalony marketingowiec z kilkunastoletnim doświadczeniem. Zajmowałem się także organizacją imprez masowych, festiwali oraz koncertów na terenie Polski. Amator w kuchni, który uwielbia mocne fantasy i dalekie podróże. Pozdrawiam!